Üretim tesislerimizde, her ürün segmenti için bağımsız bir KOBİ mantığıyla çalışan 4 farklı fabrikamız bulunmaktadır. Ürün yelpazemiz içerisinde perdeli ve tenteli semi-treyler, açık kasa ve konteyner taşıyıcı, damper, alüminyum ve paslanmaz çelikten tanker ile alüminyum silolar, frigo kutu araçlar, low-bed ve low-loader taşıyıcılar yer alır.

TAYSAD’DAN TIRSAN’A 2 ÖDÜL BİRDEN


TAYSAD’DAN TIRSAN’A 2 ÖDÜL BİRDEN

13 Mart 2017

Türkiye’nin lider treyler üreticisi Tırsan, TAYSAD (Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği) Başarı Ödül töreninde iki ödül birden aldı. 2016 Patent 3’üncüsü ve 2016 Endüstriyel Tasarım 3’üncüsü olan Tırsan, 363 firma arasından bu ödüle layık görüldü. 

 

 

TAYSAD (Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği) 2016 Başarı Ödülleri 9 Mart’ta gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Ödüller; Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım, İhracat ve Eğitim gibi farklı kategorilerde verildi. Tırsan 2 kategoride birden ödül alarak sektörüne öncülük etmeyi sürdürdü. 363 firmanın değerlendirildiği ödül töreninde Petent Ödülü  T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Danışmanı Pertev Cinalioğlu tarafından Tırsan Yönetim Kurulu Üyesi Fehir Bulutlar’a,  Endüstriyel Tasarım Ödülü ise TOBB Yan Sanayi Meclis Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu tarafından Tırsan Ar-Ge Koordinatörü Tugay Yılmaz’a takdim edildi.

 

 

TAYSAD’ın Patent Ödülleri, firmaların ilgili yıl içerisindeki tescil edilen patent sayılarına göre veriliyor. Buluş sahibi olan, buluşu hayata geçiren, patent çalışmalarını dokümante eden, bunlarla ilgili prosedürleri takip eden firmalar ödüllendiriliyor. Tırsan’ın bu güne kadar yaptığı bütün patent ve endüstriyel tasarım başvurularının hepsi onaylandı. Sektörün kaliteli, sorunsuz ve verimli ürünler kullanarak rekabetçiliğini destekleyen Tırsan, bu nedenle Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veriyor.  Türkiye’nin ilk treyler Ar-Ge merkezini kuran Tırsan, ortaya çıkardığı ürün ve hizmetlerle sektörüne öncülük ediyor.