Üretim tesislerimizde, her ürün segmenti için bağımsız bir KOBİ mantığıyla çalışan 4 farklı fabrikamız bulunmaktadır. Ürün yelpazemiz içerisinde perdeli ve tenteli semi-treyler, açık kasa ve konteyner taşıyıcı, damper, alüminyum ve paslanmaz çelikten tanker ile alüminyum silolar, frigo kutu araçlar, low-bed ve low-loader taşıyıcılar yer alır.1982 yılında kurulan Avrupa hava kargosu taşımacılığının lider treyler markası Talson, 2003 yılında Tırsan tarafından devralınarak Talson Trailer B.V. adıyla kurulmuştur.

 

Talson’un geniş ürün yelpazesi içerisinde tekstil, dağıtım ve hava kargo tipi kutu treylerler yer almaktadır. Talfix®, TalDrive® ve TalStep® gibi kullanım kolaylığı için geliştirilmiş teknoloji patentlerine sahiptir. Özel hafif tasarıma sahip olan Talson treylerler, kendinden destekli şasileri ile sağlamlıktan ödün vermeden yüksek yük kapasitesi sunmaktadır.

 

Avrupa’da, hava kargo taşımacılığı segmentinde pazar lideri olan Talson, 2013 yılında FNA sınıfı ATP sertifikalı hava kargo treylerini ürün gamına katmıştır.