Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

HABERLER


Tırsan’ın Yalın Lider Geliştirme Okulu, İkinci Mezunlarını Verdi

Tırsan’ın Yalın Lider Geliştirme Okulu, İkinci Mezunlarını Verdi

21 Ağustos 2019

Tırsan'ın standartlaştırma ve süreç iyileştirme, kalite, süreç yönetimi, strateji yönetimi, ekip çalışması ve liderlik konularını kapsayan Yalın Lider Geliştirme Okulu (YLGO), ikinci mezunlarını verdi. Dokuz ay süren eğitim programı sonrasında 30 Tırsan çalışanı başarı sertifikası almaya hak kazandı.

Kaliteli ve yenilikçi ürün gamıyla Türkiye treyler sektörüne yön veren Tırsan, her alandaki ve kademedeki çalışanlarının sürekli gelişimlerine katkıda bulunmak amacı ile düzenlediği eğitimlere son sürat devam ediyor. Son olarak, Tırsan’ın ofis çalışanlarının yalın felsefe yetkinliklerini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği Yalın Lider Geliştirme Okulu programı da başarı ile tamamlandı.

Tırsan Treyler İnsan Kaynakları ve Yalın Ofis departmanları tarafından ofis çalışanlarına yönelik düzenlenen ve 9 ay süren Yalın Lider Geliştirme Okulu, ikinci mezunlarını verdi. Programın temel amacı olarak, katılımcıların yalın yetkinliklerinin geliştirilmesi ve departmanlarda yalın lider olarak sorumluluk alabilmesi ve bu sayede şirketin stratejileri ile uyumlu süreçlerin etkinliğinin artırılması amaçlanmıştır. Toplamda 6.500 adam saat eğitim gerçekleştirilmiştir. Ofis çalışanlarında ikincisi uygulanan program, aynı zamanda üretimde görev yapan saha çalışanları için de bu yıl 5. kez tekrarlanmıştır ve eğitimin yaygınlığı artırılmıştır. Programa katılan çalışanlar, programı tamamlaması ile Yalın Kültür ve Uygulamaları, Standart İş, Problem Çözme Teknikleri, Kalite Uygulamaları, Kaizen ve Öneri Sistemleri, Süreç Yönetimi, Değer Akış Haritalama, Takım Çalışması, Stratejik Düşünme, Stratejileri Hayat Geçirme, Finansçı Olmayanlar için Finans, 5S, Oobeya ve Sunum Teknikleri konusunda eğitimler almıştır ve yalın kültür ve uygulamaları, kalite, süreç iyileştirme, stratejileri hayata geçirme ve ekip çalışması konusunda yetkinlik kazanmıştır.

Katılım gösteren çalışanlar, program boyunca kendi görev tanımı ile ilişkili bir konuda sürekli iyileştirme projesi ortaya koymuştur. Programın son adımı olan mezuniyet için tamamlamış oldukları projeleri, 11 Temmuz Perşembe günü Tırsan Adapazarı Fabrikasında, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu’nun katılım gösterdiği bir değerlendirme komitesinde sunumlarını gerçekleştirmiştir.  Program, başından sonuna kadar hem teorik hem de uygulama örnekleri ile aktarılmıştır. Programda yer alan eğitimler, alanında yıllardır lider olan Turnlean LLC Kurucu Başkanı Ali Rıza Yönel ve VSM Danışmanlık Kurucu Ortaklarından Volkan Hacıoğlu tarafından verilmiştir. Sunum Teknikleri ve Takım Çalışması konusundaki eğitimler ise PDR Eğitim ve Danışmanlık tarafından gerçekleştirilmiştir. 

“Geleceğin Yalın Liderlerini Kendi Bünyemizde Yetiştiriyoruz”

Tırsan’ın Samandıra ve Adapazarı lokasyonlarında görev yapan ofis çalışanlarından oluşan 30 kişinin katılım gösterdiği sertifika töreninde konuşan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Tırsan’ın çalışanlarına yatırım yapmaya devam ettiğini vurgulayarak, “Tırsan olarak yalın kültüre büyük önem veriyor ve geleceğin yalın liderlerini kendi bünyemizde yetiştiriyoruz. Tırsan’ın Yalın Lider Geliştirme Okulu projesi ile çalışanlarımızın; yalın yetkinliklerinin geliştirilmesini ayrıca kalite, sürekli gelişim ve operasyonel mükemmellik kültürünün pekiştirilmesini amaçlıyoruz. Bir diğer amacımız ise stratejik hedeflerle uyumlu olarak iş süreçlerinin etkinliğinin artırılmasıydı. Bu okuldan mezun olan çalışanlarımızın, öncelikle kendi iş yaşamlarında daha başarılı olacaklarına ve ‘Avrupa’nın lider treyler üreticisi’ olma hedefine ulaşmamızda şirketimize büyük değer katacağına inanıyorum” açıklamasını yaptı.

Yalın Lider Geliştirme Okulu’nda Teorik ve Uygulamalı Eğitimler Bir Arada Veriliyor

Tırsan Yalın Lider Geliştirme Okulu; yalın kültür, yalın araçlar, standartlaşma ve sürekli iyileştirme, kalite, süreç yönetimi, strateji yönetimi, ekip çalışması ve liderlik konularını içeren bir eğitim ve sertifikasyon programını içermektedir. 2018 yılının Ekim ayında başlayan ve 2019 yılının Temmuz ayında tamamlanan dokuz aylık program; iç eğitmenlerin ve konunun uzmanı danışmanların birlikte görev aldığı, teorik ve uygulamalı eğitimlerden oluşan dört aylık bir bitirme projesini de kapsamaktadır.