Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

HABERLER


Ağır Taşımacılıkta Öncü Kässbohrer Bauma’da Dört Araç Sergileyecek

Ağır Taşımacılıkta Öncü Kässbohrer Bauma’da Dört Araç Sergileyecek

24 Mart 2016

38 yıldır aralıksız Türkiye’nin lider treyler üreticisi olan Tırsan bünyesinde 2002 yılından beri faaliyet gösteren Kässbohrer, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek olan BAUMA 2016 fuarında low-bed ve low-loader serisi araçlarının yanı sıra hafif platformunu da sergileyecek.

BAUMA, inşaat, yapı malzemesi ve madencilik makineleri, inşaat araçları ve ekipmanları konusunda dünyanın önde gelen fuarlarından biridir. 605.000 m2 sergi alanıyla BAUMA aynı zamanda dünyanın en büyük ticaret fuarıdır. Her üç yılda bir düzenlenen BAUMA bu yıl 11-17 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Tırsan, 2009 yılında devreye aldığı Türkiye’nin ilk ve tek treyler Ar-Ge merkezinde anormal yük ve inşaat ekipmanları/malzemeleri taşımacılarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürettiği çözümlerini, Kässbohrer markası ile BAUMA 2016 fuarında katılımcıların beğenisine sunacak.

AĞIR TAŞIMACILIKTA DAHA FAZLA SEÇENEK
KÄSSBOHRER’DE

14 yıldır Tırsan bünyesinde faaliyet gösteren Alman treyler üreticisi Kässbohrer Avrupa’da, sahip olduğu mühendislik gücüyle olduğu kadar sağlamlığı, dayanıklılığı ve verimliliği ile tanınır. Başta Almanya olmak üzere, İngiltere, Fransa, Polonya ve Rusya Kässbohrer’in başlıca low-bed ve low-loader pazarları arasında yer almaktadır. Bu başarının arkasında ise eşsiz ürün yelpazesi ve geniş opsiyonlarla müşterilere en doğru ürün için çok sayıda seçenek sunması yatar. Kässbohrer’in ağır taşımacılık çözümleri içerisinde yer alan low-bed ve low-loader’lar 130 tona ve 18 metre uzunluğa kadar olan anormal yüklerin verimli ve emniyetli taşınması için özel tasarlanmıştır.

K:SLL 2
İKİ DİNGİLLİ HİDROLİK DÜMENLENİR LOW-LOADER

Havuz yüksekliği 300 mm olan iki dingilli K.SLL 2, 3.700 mm'ye kadar yüksek gabarili yüklerin taşınması için geliştirildi. Hidrolik ayarlanabilir ve ayrılabilir deveboynu sayesinde hacimli yüklerin, hızlı ve güvenli şekilde önden yüklenmesi imkanı sunar. 5.500 mm kadar uzayabilme özelliği ve hidrolik dümenlemesi ile maksimum manevra kabiliyeti ve minimum tekerlek aşınmasını aynı anda sunar. Mukavemetli şasi ve güçlü konstrüksiyonu ile en zor yükleri bile güvenli şekilde yerine ulaştırır.

BAUMA 2016’da sergilenecek olan Kässbohrer K.SLL2, oval yüklerin daha kolayca taşınabilmesi için çıkarılabilir sert tahta tabana sahiptir. Yük güvenliğinin artırılması için 6 x 2 adet baba ve kapasitesi 13 tona varan 34 adet yük bağlama halkası standart olarak sunulmaktadır. K.SLL 2 ‘nin hidrolik ve elektrik bağlantıları kullanım kolaylığını artırmak üzere geliştirilmiştir.


Ekstra avantajlar
• 15 km/sa hıza kadar otomatik hizalama
• 18 ton kapasiteli deveboynu ve havuz, hidrolik ve pnömatik sistemler sayesinde 50 saniyeden kısa sürede ayrılır, yükler ön taraftan kolayca yüklenir.
• 7 x 2 adet 250 mm galvanizli çelikten yan genişletme braketi
• 2 x 2 konteyner kilidi opsiyon olarak sunulmakta, dönüşlerin yüksüz geçmesi engellenmektedir.

K.SLA 3
ÜÇ DİNGİLLİ UZAYABİLİR LOW-BED

Kässbohrer uzayabilir low-bed ürün grubunun en küçük üyesi K.SLA 3, 6 metreye kadar uzayabilir platformu sayesinde farklı boyutlarda yüklerin taşınmasında büyük esneklik sağlar. K.SLA 3 sabit ve serseri dingil dizilişi ile farklı taşımacılık ihtiyaçlarına uygun çözümleri vardır. 12.070 kg boş ağırlığa ve toplam 52.800 kg teknik taşıma kapasitesine sahiptir. 50'şer santimetre kademeli uzaması sayesinde toplam 15.240 mm plattform uzunluğuna ulaşarak ağır taşımacılık ihtiyaçlarında kullanıcısının rekabet gücünü arttırır.

Kässbohrer K.SLA 3, lastik tekerlekli kepçeler, ekskavatörler, biçerdöverler ve damperlerin verimli taşınması için özel tasarlanmıştır. İki çift teker havuzu bulunmaktadır. Buna ek olarak, daha esnek kullanım için K.SLA 3’te teker havuzunun üstü aluminyum rampa ile kapatılarak platform düzleştirilebiliyor. Bu sayede farklı yüklerin yüklenmesine olanak sağlanıyor.

Ekstra avantajlar
• Arka ekskavatör kolu havuzu
• 3.500 mm uzyabilir platform
• Taşınabilir arka aluminyum rampalar (Yükseklik: 2.400 mm, Genişlik: 600 mm, Kapasite: 32 ton)
• S700 MC yüksek mukavemetli çelikten şasi

K.SLH 8
8 DİNGİLLİ HİDROLİK DÜMENLENİR LOW-BED

34 ton kapasiteli hidrolik ayarlanabilir deveboynu ile en etkin yük dağılımı sağlayan, hidrolik dümenlenir sekiz dingilli Kässbohrer Low-bed, ağır taşımacılık için geliştirildi. Standart olarak sunulan hidrolik süspansiyon özelliği ile 130 tona kadar yüklerinizi her zaman güvenle taşır. Yüksek manevra kabiliyeti ile de dar ve zor virajlardan rahatlıkla geçiş sağlarken, tekerlek aşınmasını minimuma indirir. İki kademeli olarak toplam 18 metreye kadar uzayabilen şasisi ile hafiflik ve operasyonel esneklik sunar.

Kässbohrer K.SLH 8 çok geniş yük emniyet seçenekleri sunmaktadır: deveboynunda 3 x 2 adet, platformda 9 x 2 adet her biri 6,7 ton kapasiteli bağlama halkası, 8 x 2 baba, 2 x 2 adet genişleme uyarı levhası.


Ekstra avantajlar
• 9 x 2 adet 230 mm sıcak daldırma galvanizli yan genişletme braketi
• Hidrolik kayar yükleme rampası (4.000 x 800 mm)
• 15 km/sa hıza kadar otomatik hizalama


K.SPS 3
HAFİF VE SAĞLAM PLATFORM

Şasisinde kullanılan yüksek mukavemetli çelik sayesinde standart şasilere oranla yüke dayanımı iki kat olan Kässbohrer SPS 3, 5.500 kg boş ağırlığı ile pazardaki en hafif açıkkasa platform ürünüdür. Kullanım anından itibaren yakıt ve yol tasarrufu sağladığı için kısa bir süre içerisinde araç maliyetini amorti eder.

Yük güvenliğini artırmak için K.SPS3 geniş seçenekler sunar: 10 x 2 adet televre üzerinde, tabanda 24 adet (4 sıra) baba yuvası sayesinde çelik rulo dahil olmak üzere farklı yüklerin güvenli şekilde taşınmasını sağlar. K.SPS 3 K.Fix Yük Güvenlik Sistemi ile donatılmıştır: Televre üzerinde her 100 mm’de her biri 2,5 ton kapasiteli, EN 12640 standardına uygun yük bağlama noktası ve her biri 4 ton kapasiteli 7 x 2 adet özel yük bağlama noktası bulunmaktadır.

BAUMA 2016’da sergilenecek olan K.SPS 3’ün tabanı, DIN EN 283 standartlarına göre 7,2 ton forklift taşıyabilecek şekilde 30 mm kalınlıkta ahşap kaplıdır.

Ekstra avantajlar

• 5.500 k boş ağırlık
• 1.500 mm KTL kaplı çelik ön panel, branda yuvası ve merdiven ile
• Dar virajlarda daha yüksek manevra kabiliyeti için serseri dingil seçeneği
• 6 x 2 adet konteyner kilidi standartdır. 1 adet 20 ft veya 2 adet 20 ft yahut 1 adet 40 ft. Konteyner taşıyabilmektedir.
• 1.300 mm 5. Teker opsiyonu ile 6 x 2 ve 6 x 4 çekicilere uygundur.