Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

HABERLER


Efta Yönetim Kurulu Başkanı, Hasan Özgöbek: “Tırsan’dan 24 Saat Hizmet Alıyoruz”

Efta Yönetim Kurulu Başkanı, Hasan Özgöbek: “Tırsan’dan 24 Saat Hizmet Alıyoruz”

27 Ekim 2016

Türkiye’nin lider treyler üreticisi Tırsan, faaliyet alanları içerisinde petrol, lojistik, tuz, inşaat, maden ve gıda sektörleri yer alan Efta Grup’a Tırsan Perdeli Maksima Plus ve Kässbohrer Hafif Açık Kasa treylerlerden oluşan toplam 10 adetlik treyler teslimatı gerçekleştirdi. 


Avrupa’nın en büyük treyler üretim tesislerinden biri olan Tırsan’ın Adapazarı üretim kampüsünde gerçekleştirilen teslimat töreninde EFTA Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özgöbek ve Tırsan Satış Yöneticisi Özgür Ayçiçek hazır bulundu.
“Tırsan’dan 24 saat hizmet aldık,” diyen Hasan Özgöbek, “Biz kaliteden ödün vermeyiz. Hem ürün hem de hizmet kalitesiyle görüyoruz ki Tırsan da öyle,” açıklamasını yaptı.


Teslimatı gerçekleştirilen Tırsan Perdeli Maksima Plus (T.SCS X+) ve Kässbohrer Hafif Açık Kasa (K.SPL 3) treylerlerin tüm yol şartlarına uygun olarak üretilen yüksek mukavemetli çelikten şasileri ve tüm çelik komponentleri çinko-fosfat tri-elektron metoduna göre KTL kaplı olduğundan 10 yıl paslanmazlık garantisi altında bulunuyor.


Türkiye’nin en çok tercih edilen perdeli treyleri olan Tırsan Perdeli Maksima Plus, televre üzerinde her biri 2,5 ton yük kapasitesine sahip 236 adet yük bağlama noktası bulunan K-Fix Yük Güvenlik Sistemi sayesinde farklı yüklerin güvenle taşınabilmesi için kolay ve esnek yük emniyeti sunuyor. Gümrük Mevzuatına tam uyumlu olarak üretilen T.SCS X+, uluslararası taşımacılık için gerekli EN 12642 Code XL - VDI 2700 yük güvenlik sertifikasına da sahip. 


Kayar çatı sistemi ile yükleme ve boşaltma sırasında en yüksek verimi sunan Tırsan Perdeli Maksima Plus, mekanik çatı kaldırma sistemi sayesinde (400 mm + 50mm + 50mm) farklı iç net yükseklikleri sağlayarak kullanıcısına operasyonlarında ihtiyaç duyduğu esnekliği sunuyor. Tırsan Perdeli Maksima Plus’ın EN 283 normlarına uygun tabanı 7.200 kg forklift aks yüküne dayanıklı olarak dizayn edildi.


Efta Grup tarafından tercih edilen diğer treyler ise geçen yıl en yakın rakibinden dört kat fazla satarak Türkiye’nin en çok tercih edilen açık kasa treyleri olan Kässbohrer Hafif Açık Kasa oldu.
Kässbohrer Hafif Açık Kasa 6 tonun altındaki boş ağırlığı sayesinde rakiplerine kıyasla bir tona kadar fazla yük taşırken, araç boşken yakıt tasarrufunu artırıyor, lastik aşınımını ise düşürüyor. İsteğe göre 600 mm aluminyum kapaklı veya 765 mm sac kapaklı olarak üretilebilen Kässbohrer Hafif Açık Kasa, aluminyum kapak kullanıldığında ekstra 200 kg daha ağırlık avantajı sunuyor.


Pazardaki diğer açık kasa treylerlerin aksine standart tenteli şasisi kullanılmayan Kässbohrer Açıkkasa Platform, 200 mm'lik deveboynu ve kros-bağlantı yapısı ile en zorlu noktasal yükleri bile kolaylıkla taşıyabilmektedir.


Türkiye’nin tüm coğrafi bölgelerine yayılan 52 servis noktasıyla sektörün en geniş satış sonrası hizmetini veren Tırsan, 5 yıla varan garanti ve AloTIR hattıyla (444 5 847) Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 27 ülkesinde 7/24 yol yardım hizmeti sunuyor.