Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

Aralıksız 38 yıldır Türkiye treyler sektörünün lideri olan Tırsan, müşterilerine daha rekabetçi finansman hizmeti verebilmek ve ayrıcalıklı finansal çözümler sunmak amacıyla Tırsan Finansman A.Ş. şirketini kurmuştur. 

Türkiye’de son 10 yılda faaliyet izni alan Türkiye’nin ilk ve tek treyler finansman şirketi Tırsan Finansman A.Ş,17 Ağustos Pazartesi günü Tırsan Samandıra Genel Müdürlük binasında yapılan basın lansmanı ile sektöre tanıtıldı. 

Basın lansmanı, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Tırsan Finansman A.Ş. Genel Müdürü Bülent Görer’in konuşmaları ile gerçekleşti. 

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Tırsan Finans olarak, artık kendi ürünlerimizi finanse etmenin dışında başka markaları ve 2. el araçları da finanse edebilecek bir yapıya sahibiz. Kalitemizle, inovasyonumuzla, yatırımlarımızla ve uluslararası alanlarda yaptığımız mücadeleyle liderliğimizi hep sürdürdük. Almanya, Rusya ve Türkiye’deki yatırımlar hem sektör adına hem de endüstri adına atılmış önemli adımlardır. Bir Türk şirketi olarak bu seviyeye gelmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Bütün ekibimizle daha iyi noktalara gelebilmek adına çalışmaya devam ediyoruz,” dedi. 

Tırsan, Her Aşamalarda Müşterinin Tüm İhtiyacını Karşılıyor 

Nuhoğlu, ”Tırsan bayilik sistemleriyle, ikinci el olanaklarıyla, buy-back’li satışlarıyla ve FiloTIR’ıyla, tüm araçları müşterilerine sunuyordu. Artık Tırsan Finans ile finansal olarak da müşterilerine hizmet verecektir. Tırsan, tüm aşamalarda müşterinin tüm ihtiyacını karşılayan bir yapıya geldi. Çok net olan bir şey var; biz uzun soluklu bir koşucuyuz. Planlarımızı asla kısa vade için yapmayız. Bugün konuştuğumuz, yaptığımız her şey önümüzdeki beş yıllık planlardır. 2015 yılının hemen başında 2018’e kadar planlarımızı yaptık. 10 bin adet treyler Türkiye pazarına satılacak, 10 bin adet ise ihraç edilecek. 20 bin araçlık üretim hedefimiz var. Bugün en önemli gördüğümüz gelişim alanı yurtdışıdır. Almanya özellikle bizim için, hem fabrikamızın olduğu bir yer hem satın aldığımız markalar açısından çok iyi bilinen bir yer. Kässbohrer, Hendricks ve Almanya’nın komşusu Hollanda’dan satın aldığımız Talson’la gerçek anlamda sayısal olarak toplam üretimimizle üçüncü sırada olacağız. Daha da ötesi, zaten şu anda belirli alanlarda açık ara pazar lideriyiz. Air Cargo bu alanların başında geliyor. Tekstil taşımasında, mobilya gibi hassas malzemelerin taşınmasında çok önemli yerdeyiz. Bu konudaki başarımızı sürdüreceğiz. Bundan önce konuştuğumuz hedefleri nasıl hayata geçirdiysek bunları da sürdürmeye devam edeceğiz. Çok net olarak şunu söyleyebilirim, hedeflerimize ulaşmak için ihtiyacımız  finans noktasıydı. Hem kendi bayilerimize hem de diğer bayilere finans sağlayacak durumdayız. Her markadan müşterimizin ihtiyacı olan çekici ve treyler kredilerini sağlayacak durumdayız,” ifadelerini kullandı. 

Tırsan Sevdalısı Herkese Kapımız Açık 

Çetin Nuhoğlu, “1977’den bu yana çoğu müşterimi tanırım. Yıllardır bu sektördeyim ve ciddi tecrübelerimiz var bu konuda. Kim hangi tarihte ne yaptı, ne aldı, ne sattı. Bu veri bizim için karar verme açısından çok önemlidir. 50 milyon € seviyesine ulaşma hedefimiz var. Hedef kitlemizde büyük ya da küçük yok. Tırsan sevdalısı herkese kapımız açık,” açıklamasında bulundu. 

Nuhoğlu, “Tırsan Finans sadece Türkiye içinde faaliyet gösterecektir. Bir tek mesaj vermek isterim, ülkede büyüme trendi devam ediyor. Özellikle seçim öncesi ve sonrası bir miktar dursa da, Türkiye genç nüfusuyla çok büyük bir ülke ve büyümeye de ihtiyacı var. Her ne kadar komşu ülkelerle yaşadığımız sıkıntılar bir nebze etkiliyor olsa da büyüyoruz,” dedi. 

Tırsan Finans Müşterilerine Büyük Avantajlar Sağlıyor 

Tırsan Finansman A.Ş Genel Müdürü Bülent Görer ise yaptığı açıklamada, “Tırsan Finans uygun finansman seçenekleri sağlayarak müşterilerine, yenilikçi, rekabetçi oranlara sahip, uygun ödeme planları ile hızlı ve güvenilir finansman olanakları sunmak için kurulmuş bir finans şirkettir. 

Ürünlerin satın alınması esnasında müşterilerimize, kendi ihtiyaçları, koşulları, sektörün güncel öncelikleri doğrultusunda ve ürünlerin en uygun operasyon maliyetlerini sağlayacak şekilde hizmet vermektedir. Ayrıca Tırsan Finansman A.Ş sektörde 13. finansman şirketi olarak faaliyete başlamıştır,” açıklamasında bulundu. 

Görer, “Finansman şirketimizin sektörümüz için sağladığı birçok avantaj var. Bankalar, lojistik sektörüne, bilanço yapıları nedeniyle kredi vermekten imtina ediyor. Artık bu boşluğu süreçleri ve şartlarıyla dolduracak bir finansman şirketimiz var. Daha öncesinde vade farkı için %18 KDV ödeyen müşterilerimiz sadece BSMV ödeyerek, vade farkı tutarı için yüzde %13 avantaj elde etmiş olacak. Bir diğer avantaj ise rehinler ile ilgili. Sektörde araç rehinlerinde bankalar ve leasing şirketleri masrafsız rehin koyabiliyordu. Şu anda Tırsan Finansman bu avantajı da sağlıyor. Temel olarak Tırsan Finansman’ın üç süreci var. Bunlar; teklif süreci, tahsis süreci ve onay süreci. Müşterilerimiz şirketimizin web sitesinden ya da bize ulaşarak teklif alabilecekler ve böylelikle süreçler devreye girecektir. Bu sayede müşterilerimize esnek çözümler sunacağız,” ifadesini kullandı. 

Şimdi Treyler Al 2016’da Ödemeye Başla! 

Bülent Görer, “Ve ilk kampanyamızı da sizlere tanıtmaktan gurur duyuyoruz. Şimdi treylerini alan müşterilerimiz, 2016’da ödemeye başlayabilirler. 6 ay ödemesiz ve 24 eşit ödemeli kampanyamızı hayata geçirmiş bulunmaktayız,” diye belirtti. 

Tırsan Finans Hakkında 

Tırsan Finans uygun finansman seçenekleri sağlayarak müşterilerine, yenilikçi, rekabetçi oranlara sahip, uygun ödeme planları ile hızlı ve güvenilir finansman olanakları sunmak için kurulmuş bir finans şirkettir. 
Ürünlerin satın alınması esnasında müşterilerimize, kendi ihtiyaçları, koşulları, sektörün güncel öncelikleri doğrultusunda ve ürünlerin en uygun operasyon maliyetlerini sağlayacak şekilde hizmet vermektedir. 
Tırsan Finansman A.Ş sektörde 13. finansman şirketi olarak faaliyete başlamıştır. 

TIRSAN FİNANS’ın Avantajları 

• Piyasaya göre rekabetçi oranları ve esnek finansman seçenekleri ile müşterilerine hızlı, kolay ve ayrıcalıklı hizmet sunar. 
• Sektörün beklentilerini karşılayacak uygun tercihleri müşterisine sunarak, uzman ekibi ile hızlı ve müşterisine değer katan çözümler yaratır. 
• Vadeli araç satın alan müşteriler finansman için KDV ödemeyecek, tüzel müşteriler ise sadece %5 BSMV ödeyecektir. Bu sayede KDV- BSMV farkından dolayı %13’lük bir avantaja sahip olacaklardır. 
• Müşteriler araçların rehin işlemlerini tesis ederken ve kaldırırken herhangi bir masraf ödemeyeceklerdir. Özellikle filo müşterileri için büyük avantaj sağlayan bu durum maliyet ve zaman açısından tasarruf sağlayacaktır. 
• Müşteriler Tırsan Finansman A.Ş ile imzaladıkları sözleşmeler için herhangi bir damga vergisi ödemeyeceklerdir.