Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

HABERLER


Tırsan Büyümeye Devam Etti, İSO500'de Yükseldi

Tırsan Büyümeye Devam Etti, İSO500'de Yükseldi

08 Haziran 2016

Türkiye treyler sektörünün 38 yıldır aralıksız lideri olan Tırsan, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı 2015 yılı Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde (İSO 500), bir önceki yıla göre 7 basamak birden yükselerek 152. sırada yer aldı. Bu sonuçla birlikte şirket, söz konusu listede 2013 yılından bu yana 26 sıra yükselmiş oldu.


Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “1977 yılından bu yana Türkiye treyler sektör liderliğimizi açık ara sürdürüyoruz. Bu süre içerisinde sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine ulaştık. Üç farklı ülkede üretilen ürünlerimiz dünyanın 55 ülkesinde kullanılıyor. Türkiye’nin en geniş bayi ve satış sonrası hizmet ağına sahibiz. Türkiye dışında Avrupa’nın 22 ülkesinde, Rusya ve Güney Kore’de satış sonrası hizmet sağlıyoruz. Sektörün ilk Ar-Ge merkezini biz kurmuştuk, şimdi ikincisinin temelini atmak üzereyiz. Tüm bu başarımızı iş ortaklarımızla kurduğumuz uzun vadeli işbirliklerine borçluyuz. Onlara daha iyi hizmet sundukça hep birlikte büyüyoruz,” dedi.


Nuhoğlu, “Bugün artık Türkiye sınırlarını aşmış durumdayız. Almanya ve Rusya’da zaten üretim tesislerimiz vardı, şimdi de Almanya’da ikinci üretim tesisimizi kuruyoruz. Bu yılın ilk çeyreğinde Avrupa’da pazar payımızı artırdık, yurt dışı satışlarımızı %70 yükselttik. Üretimimizin yarısını ihraç ediyoruz ve bu satışlar içerisinde Avrupa’nın payı %95. 2015 yılında Türkiye’nin Avrupa’ya toplam treyler ihracatının %92’sini tek başımıza gerçekleştirdik. Bu başarı sadece Tırsan ailesinin değil, Türkiye’nin başarısıdır,” ifadelerini kullandı.


Nuhoğlu sözlerini, “Daha iyi hizmet sunabilmek için çalıştığımız tüm bu yıllar boyunca yanımızda olan, emeğimize emek katan Tırsan ailesinin her bir bireyine, bayilerimize, müşterilerimize ve tedarikçilerimize teşekkürlerimi sunarım. Türk nakliyecisinin rekabet gücünü uluslararası pazarda artırmaya devam edeceğiz,” diyerek noktaladı.