Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

HABERLER


Tırsan, “Çözüm Özünde” Temalı 28. Kalite Kongresi’ne Ana Sponsor Oldu

Tırsan, “Çözüm Özünde” Temalı 28. Kalite Kongresi’ne Ana Sponsor Oldu

04 Aralık 2019

Treyler sektörünün güvenilir lideri Tırsan, “Çözüm Özünde” temasıyla gerçekleştirilen 28. Kalite Kongresi’nin bu yıl yine ana sponsoru oldu. Uzman konuklarını ve iş dünyasının önde gelen girişimcilerini katılımcılar ile bir araya getiren Kalite Kongresi’nde, değişen dünyanın getirdiği yeni sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Yenilikçi ve verimlilik odaklı ürünleri ile 55’den fazla ülkedeki müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılayan Tırsan, sektörün gelişimine katkıda bulunan etkinliklere destek olmaya devam ediyor. Tırsan, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından 26-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Kalite Kongresi’nde, 2018’de olduğu gibi bu yıl da Ana Sponsor olarak yerini aldı. Bu yıl “Çözüm Özünde” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte, dünyayı çevreleyen değişimin beraberinde getirdiği sosyal, ekonomik, çevresel, jeopolitik, kültürel ve eğitim alanındaki sorunlar ele alındı.

 Tırsan, Avrupa’nın En Geniş Ürün Gamını Mükemmel Bir Verimlilik Ve Üstün Kalitede Üretiyor

Türkiye’nin lider treyler üreticisi Tırsan, en geniş ürün gamını dünyanın 55’ten fazla ülkesine ihraç ediyor. Adapazarı kampüsünde; 1.000’in üzerinde tekil ürün ile Avrupa’nın en geniş ürün gamını aynı çatı altında mükemmel bir verimlilik ve üstün kalitede üretiyor.

Türkiye’nin ISO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında 121. sırada olan ve aynı zamanda TIM Türkiye’nin en büyük 45. ihracatçısı ve en büyük 10. otomotiv ihracatçısı olan Tırsan’ın bu başarısının özünde kalite politikalarına tam bağlılık bulunmaktadır.

Tırsan, Kalite Yönetim Sisteminin tüm faaliyetlerini ISO 9001-2015 standardına uygun yürütülmesini garanti altına almaktadır. Tüm faaliyetlerinde yasal ve uygunluk yükümlülüklerine uyarak, en son teknolojiyi takip ederek araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürerek, kendini sürekli geliştirerek ve iyileştirerek sektöre ve müşterilerine çözüm sunamaya devam etmektedir.

Tırsan, Kalite Süreç Mükemmelliği Çalışmaları Ve Yalın Faaliyetleri İle Müşteri Memnuniyetinin Sürekliliğini Sağlıyor

Kalite Süreç Mükemmelliği kapsamında ise Tırsan, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 10002, ISO 27001 yönetim sistemlerine uygun hareket ederek global standartlara uyum sağlıyor. Buna ek olarak iç ve dış denetimler ile sürekli süreç iyileştirme hedefleniyor ve süreç denetimleri ile süreç mükemmelliğine ulaşılıyor.

Tırsan, Sektörün Geleceğini Ar-Ge ve İnovasyon Alanındaki Başarıları ile Şekillendiriyor

Ödüllü Ar-Ge merkezi ve aldığı inovasyon ödülleriyle başarılarına her geçen gün bir yenisini ekleyen Tırsan, 2017 yılında, “En İyi Ar-Ge Merkezleri”nin değerlendirildiği 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde birincilik ödülü aldı. Tırsan; Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) 2018 Patent 1’incisi seçildi. 2018 yılında 32 adet patenti tescillenen Tırsan, 53’ü uluslararası olmak üzere 2018 Aralık ayı itibari ile 281 tescilli patent ile çalışmalarını sürdürüyor. Treyler İnovasyon ödül tarihinde de bir ilki başaran Tırsan, dünyanın en prestijli inovasyon ödülünü ikinci kez kazandı ve bünyesindeki Kässbohrer markalı Sekizgen Orta Kirişli Multifonksiyonel Konteyner Şasi K.SHG AVMH aracı ile 68 başvuru arasından Treyler İnovasyon 2019 Ödülü “Şasi” kategorisinin şampiyonu oldu. Ayrıca bünyesindeki Talson markası ile ürettiği Güvenli Kutu aracıyla ‘Konsept’ kategorisinde 3. olan Tırsan, geçen sene 4 aracıyla aday olan ve 2 kategoride derece yapan uluslararası tek üretici ve aynı zamanda ödülü arka arkaya kazanan dünyanın ilk 3 treyler üreticisinden biri oldu.