Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

HABERLER


Tırsan Trailer Innovatıon 2017 Ödülünü Kazandı

Tırsan Trailer Innovatıon 2017 Ödülünü Kazandı

15 Eylül 2016

Türkiye’nin lider treyler üreticisi Tırsan, sektörün ilk ve tek Ar-Ge merkezinde geliştirdiği Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile Avrupa treyler sektörünün en prestijli yarışmasında Trailer Innovation 2017 ödülünü kazandı. 


Her iki yılda bir Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen, dünyanın en büyük ticari araç fuarı olan IAA Ticari Araç Fuarı kapsamında, Alman Ticari Araç Üreticileri Birliği (VDA) işbirliği ile Avrupa’nın önde gelen 14 ticari araç dergisi tarafından düzenlenen Trailer Innovation 2017 ödülleri, treyler ve üstyapı sektörlerinde benzersiz fikirleri ve yenilikçi ürünleri teşvik etmek üzere veriliyor.
2016 IAA Ticari Araç Fuarı’nda 23 Eylül tarihinde fuarın Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan merasimde Tırsan inovasyon ödülünü Türkiye adına alacak.


Dünyanın likit madde taşımacılığındaki lider isimlerinden Hoyer’in, Almanya’da bitüm taşımacılığında uzmanlışmış kuruluşu Hoyer Bitumen-Logistik GmbH ile birlikte geliştirilen Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitum Tankeri ile Tırsan, Avrupa’da tehlikeli madde taşımacılığında ADR mevzuatı ve işçi güvenliği uygulamalarını ileri taşıyacak yeni bir güvenlik anlayışı sunuyor. 


Tırsan, tehlikeli madde taşımacılığında ADR mevzuatı yürürlüğe girmeden 12 sene önce ADR anlaşmasının gereksinimlerini karşılayan üretim süreçleri ve ürünleri ile Türkiye  taşımacılık sektörüne bu konuda öncülük etmişti. Kurduğu güçlü Ar-Ge altyapısı ve yeni teknoloji üretme yetkinliği sayesinde ise bugün Tırsan, Avrupa treyler sektöründe ADR mevzuatını aşan güvenlik standartlarını belirleme seviyesine ulaştı.


Yeni Dolum Boşaltım Sistemi ile ADR Mevzuatının Ötesinde Güvenlik


Trailer Innovation 2017 ödüllerinde kullanıcıya sunduğu yenilikler ile güvenlik kategorisinde ödül alan Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitum Tankeri, 6 metre uzaktan elektronik dolum ve boşaltım sağlayan uzaktan kumandalı kontrol sistemi sayesinde hem kullanıcı hem de saha ve donanım güvenliğini en üst seviyeye çıkarıyor. 


Kullanıcının doldurma/boşaltma operasyonunu güvenli bölgeden idare etmesini sağlayan elektronik otomasyon sistemi, sadece kullanıcıyı güvenli bir konumda ve mesafede tutmakla kalmıyor, valfların doğru sırayla açılıp kapanmasını sağlayarak olası kazaların önüne geçiyor. 


Bunun yanı sıra, boşaltım hattı üzerindeki bağlantı noktasındaki koruyucu kapak aynı zamanda bir damlama kabı olarak işlev görecek şekilde tasarlandı. Bu kapak açıldığında uyarı lambaları kullanıcının dikkatini çekerken, Güvenli Başlatma Sistemi aracın frenlerini kilitleyerek treylerin hareket etmesini engelleyerek güvenliği artırıyor.


Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri’nin yenilikleri arasında tanker içerisindeki sıcaklık değişimlerinin dökümünü tutan Termal Veri Kaydedici, lastik kontrol sistemi ve balata aşınma göstergesinin yanı sıra ek özellikler de yer alıyor.


Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri, IAA fuarında Kässbohrer standında (Hol 27, Stand E011) ziyaretçilerin ilgisine sunulacak.