Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

HABERLER


Tırsan Ve Autamarocchı İş Birliği 100 Adetlik Dev Teslimatla Güçlendi

Tırsan Ve Autamarocchı İş Birliği 100 Adetlik Dev Teslimatla Güçlendi

16 Ekim 2019

İntermodal taşımacılığın öncü firmalarından İtalyan Autamarocchi, 10 yıldır olduğu gibi tercihini yine Tırsan kalitesinden yana kullanarak, filosunu 100 adet Kässbohrer K.SCC X+ Perdeli Rulo Taşıyıcı ile güçlendirdi.

Güvenilir lider Tırsan, geniş ürün yelpazesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla 55’den fazla ülkedeki müşterilerinin uzun soluklu iş ortağı olmaya devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen intermodal taşımacılık firmalarından Autamarocchi, tercihini yine Tırsan bünyesinde bulunan Kässbohrer’den yana kullanarak, filosuna 100 adet Kässbohrer K.SCC X+ Perdeli Rulo Taşıyıcı ekledi.

1986 yılında kurulan Autamarocchi, İtalya'nın en büyük 5 taşımacılık şirketi arasında yer almakta ve tüm Avrupa'da intermodal taşımacılık çözümleri sunmaktadır. Firma, müşterilerinin konteyner ve FTL taşımacılığı alanındaki ihtiyaçlarına göre, tüm Avrupa'da özel taşımacılık hizmeti vermektedir.

Tırsan'ın Adapazarı fabrikasında gerçekleştirilen teslimat törenine; Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Autamarocchi Yönetim Kurulu Başkanı Oscar Zabai, Autamarocchi Genel Müdür Yardımcısı Ervino Harej, Autamarocchi Konteyner Taşımacılığı Avrupa Direktörü Roberto Vidoni ve Tırsan Treyler Kilit Müşteriler Satış Koordinatörü Mehmet Önen katılım gösterdi.

“Müşteri Odaklılığımız, 10 Yıllık İş Birliğimizin Temeli”

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu yaptığı konuşmada, “Kuruluşumuzdan bu yana Tırsan olarak önceliğimiz, müşterilerimizin çok yönlü ihtiyaçlarını karşılamak oldu. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda müşterilerimizin operasyonlarına değer katmak için en kaliteli ürünlerimizi ve tüm hizmetlerimizi sürekli geliştiriyoruz. Müşterilerimizi dinliyor, anlıyor ve onlara çözüm üretiyoruz. Bu sayede müşterilerimiz ile olan iş birliklerimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Bunun en başarılı örneklerinden biri İtalya'nın en büyük taşımacılık şirketlerinden Autamarocchi ile 10 yılı dolduran iş ortaklığımızdır. Bu iş ortaklığımızı ilerleyen dönemde, ürün geliştirmeden satış sonrası hizmetlere müşteri memnuniyeti için çalışan tüm ekibimizle geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Tırsan ile 10 Yıldır Operasyonlarımız Daha Güvenli ve Verimli’’

Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Autamarocchi Yönetim Kurulu Başkanı Oscar Zabai, Tırsan ile 10 yıldır güvene dayanan güçlü bir iş birlikleri olduğunu vurgulayarak, “Bu süre zarfında, Tırsan araçlarının sağlamlığını ilk elden deneyimleme fırsatımız oldu. İntermodal taşımacılığa odaklanan bir firma olarak, operasyonlarımız için güvenilirliğe ve verimliliğe odaklanıyoruz. Kässbohrer K.SCC X+ Perdeli Rulo Taşıyıcı hem huckepack hem de gemi taşımacılığına uygunluk gösteriyor. Öte yandan, aracın dayanıklı ve güçlü şasisi intermodal yükleme ve boşaltma işlemlerinin zorlu ihtiyaçlarını karşılayabiliyor” ifadelerini kullandı.

“Filomuzu Tırsan ile Büyütmeye Devam Edeceğiz”

Tırsan’ın Adapazarı üretim tesisinin büyüklüğünden, yüksek teknolojiye sahip modern üretiminden ve geniş ürün yelpazesini eksiksiz üretme kabiliyetinden oldukça etkilendiklerini belirten Oscar Zabai, “Tırsan’ın yüksek kalitedeki araçlarına ek olarak sahip olduğu geniş satış sonrası hizmet ağı da bizim için büyük önem taşıyor. Uzun vadeli ortaklığımızın büyüyeceğinden ve filomuzu Tırsan araçlarıyla güçlendirmeye devam edeceğimizden eminim” açıklamasını yaptı.

“Müşterilerimizin Tüm Operasyonlarını Destekliyoruz”

Tırsan Treyler Kilit Müşteriler Satış Koordinatörü Mehmet Önen ise konuşmasında Autamarocchi ile 10 yıldır sürdürdükleri iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kurduğumuz güvenilir iş birliğinin temelinde araçlarımızın kalitesi ve sağlamlığı yatıyor. Bununla birlikte, müşterilerimizin araç ve operasyonel gereksinimlerini karşılamak için 7/24 sunduğumuz satış sonrası hizmetler ile müşterilerimizin her zaman yanındayız. Geniş ürün gamımızın ve satış sonrası hizmet ağımızın gücüyle ortaklığımızın büyümeye devam edeceğine inanıyorum” dedi.

K.SCC X+ Perdeli Rulo Taşıyıcı, Üstün Teknolojisi ve Sağlamlığı ile Avantajlar Sağlıyor

Kässbohrer K.SCC X+ Perdeli Rulo Taşıyıcı, e-f-g-i vagon tipleri ve P400 tünelleri için uygundur. Araç, EN 29367-2 normuna uygun 2 x 4 adet Ro-Ro halkası ile donatılmıştır.

K.SCC X+ Perdeli Rulo Taşıyıcı, İçecek Taşıma Sertifikasyonu dahil EN 12642 Code XL- VDI 2700 standardına uygunluk gösteren yük güvenliği sertifikasına da sahiptir ve rulo haznesi içindeki 4 x 2 adet dikme baba yuvası ile operasyonlar sırasında güvenli taşıma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca, isteğe bağlı olarak aracın güvenlik özelliklerini artırmak amacıyla televre üzerinde 7 x 2 adet, 81 x 81 mm dikme baba yuvaları bulunmaktadır.

K.SCC X+, her biri 2,5 tonluk, yan kapaklı veya kapaksız olarak kullanılabilen K-Fix Yük Güvenlik Sistemi ile donatılmıştır. Araç, gemi operasyonlarının zorlu süreçleri nedeniyle, kayar plaka bölümünde koruma amaçlı ekstra plaka ve güçlendirilmiş kapalı king pin bölgesi, 300 mm içeride konumlandırılmış arka tampon, alüminyum kapı profilleri içinde 1 metre yüksekliğinde ahşap plakalara da sahiptir. Aracın rulo haznesi, bir kapakla kapatılabilir ve bu özellik, treyler için iki ayrı taşıma çözümü sağlayarak operasyonel verimlilik sağlar.

K.SCC X+, arka tamponun korunmasını sağlamak amacıyla tamponun altında 2 adet sökülebilir "galvanizli" tampon kızağı ile donatılmıştır. Perdeli Rulo Taşıyıcı, ön panelin zarar görmesini engellemek amacıyla koruyucu levha ile donatılmıştır. 1.200 mm yüksekliğinde ve 12 mm kalınlığında koruyucu levha araca ek koruma sağlamaktadır.

K.SCC X+, iç yüksekliğini artırmak amacıyla, zahmetsiz kayma imkanı sunan ve Code XL Sertifikasyonuna uygunluk gösteren çatı kaldırma seçeneği ile donatılabilmektedir. Aracın hafif ama sağlam alüminyum arka kapısı maksimum ömür performansı sağlarken, kapının modüler tasarımı, bakımı kolaylaştırır. K.SCC X+ aracının tüm çelik yapı parçaları KTL kaplamalıdır ve bu sayede araç, 10 yıl boyunca pas yürümezlik garantisi altındadır.

K. SCC X+ Perdeli Rulo Taşıyıcı Teknik Özellikleri

  • Aracın beşinci teker yüksekliği 1.100 mm’dir.

  • Rulo haznesi uzunluğu 7.250 mm’dir.

  • Rulo haznesi çapı 900 mm ile 2.100 mm arasındadır.

  • K.SCC X+, televre üzerinde ilave 7 x 2 adet 81 x 81 mm dikme baba yuvası ile donatılmıştır.