Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

HABERLER


Yenilenen Tırsan Frigo Kazandırmaya Devam Ediyor

Yenilenen Tırsan Frigo Kazandırmaya Devam Ediyor

25 Şubat 2015

Hızlı soğutma ve geç ısınma özelliğiyle öne çıkan Tırsan Frigo işlevsel detaylarla donatıldı. Yenilenen Frigo, 24-25 Şubat 2015 tarihlerinde Mersin’de düzenlenen etkinlikle, Tırsan Frigo kullanıcıları ve basına tanıtıldı. Tırsan bayileri Gelecek Otomotiv ve Kemak Oto da etkinlikte tam kadro yer aldı. Yenilenen Tırsan Frigo, 26 Şubat tarihinde de Hatay’da Hatay Has Otomotiv’de kullanıcılarıyla buluşacak. 

Pazarın Lideri Tırsan Frigo 

Tırsan Frigo, TAİD (Ağır Ticari Araçlar Derneği) verilerine göre 2014 yılında 526 satış adedi ile %40 pazar payı elde ederek yılı lider kapattı. Treyler sektörünün tüm segmentlerinde lider olan Tırsan, 2015 yılında yenilediği Tırsan Frigo ile liderlik geleneğini sürdürecektir. 

Kulağımız Müşterilerimizde 

Tırsan, 2014 yılında Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerini ve park sahalarını ziyaret ederek incelemelerde bulunmayı sürdürdü, 4 bölge 6 ilde 142 Tırsan Frigo kullanıcısının ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine göre Tırsan mühendisleri Frigo’yu daha da geliştirerek yeniledi, prototip merkezinde en zorlu yol koşullarında denedi. Türkiye’nin ilk ve tek treyler Ar-Ge merkezinde Tırsan Frigo’nun izolasyonunun sağladığı düşük ısı iletim değerleri termal kabin testleriyle teyit edildi. 

Detaylarla gelen işlevsellik ve konfor 

Yenilenen Tırsan Frigo kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Arka tampon kısmında bulunan dikdörtgen kesitler olası darbelere karşı tamponun zarar görmesinin engellerken, aracın 500lt’lik mazot deposunun alüminyum oluşu ise aracın boş ağırlığını aşağı çektiğinden yük taşıma kapasitesi artmakta, boş seyirde ise yakıt tüketimini azaltmaktadır. Bununla birlikte, yemek dolabında bulunan 2 adet dokunmatik led aydınlatma, hareket edebilir orta raf ve 90° açılarak masa halini alabilen kapak içi ile Tırsan Frigo pratik ve işlevsel ayrıntılarla kullanıcısına konfor sağlamaktadır. Alüminyum 90 lt su deposu ise araca yük olmadan sürücünün rahatlığını artırmaktadır. 

Soğuk Zincir Taşımacılığında Çözüm Ortağı 

-20°C ile +12°C arasındaki sıcaklıklarda taşınması gereken sıcaklık değişimine duyarlı ürünlerin taşınması için özel olarak geliştirilmiş FRC sertifikalı ağır izolasyonlu Tırsan Frigo, ATP (Agreement on the International Transportation of Goods – Malların Uluslararası Taşınmasına İlişkin Anlaşma) ve HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points – Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları) mevzuatına uygun olarak üretilmektedir. Böylece Tırsan Frigo ile ilaç ve gıda taşımacılığı (et, balık, süt, sebze, meyve vb.) uluslararası taşımacılık standartlarına uygun yapılabilmektedir. 

Tırsan Panel Teknolojisi ile Kusursuz İzolasyon 

Tırsan Frigo’nun izolasyonunda düşük ısı iletimi ve nem alma özelliğine sahip DIN EN 13165 normuna uygun rijit blok poliüretan kullanılan preslenmiş sandviç paneller görev alıyor. 

Tırsan sandviç panel üretimi ısıtmalı ve yüksek basınçlı pres makinası ile yapılmakta ve yapışma mukavemeti yüksek paneller üretilmektedir. 

İç ve dış katmanda yapışma mukavemeti güçlü, yüksek darbe direncine sahip ve yüksek parlaklıkta özel Gel-coat kaplamalı, kalınlıkları içte 2, dışta 3 mm olan GRP levhalar kullanılmaktadır. 

Preslenmiş paneller otomatik makinelerde düşük toleranslarda işlenmektedir. Kutunun monoblok yapısını sağlamak için çift komponentli yüksek mukavemetli yapıştırıcılar kullanılmaktadır. 

Taban paneli EN 283 normuna göre fork lift yükü taşıyacak şekilde tasarlanmış, ayrıca iç yüzeye kaymayı önleyen zemin uygulaması yapılmaktadır. 

10 Yıl Paslanmazlık Garantisi 

Tırsan Frigo, şasisinin çinko tri-elektron metoduna göre kataforez kaplı oluşu sayesinde paslanmaya karşı 10 yıl boyunca garanti altındadır. Bu da Tırsan Frigo kullanıcılarının işletme maliyetini aşağı çekerek araçların ikinci el değerinin korunması anlamına gelmektedir. 

2 +1 Yıl Garanti Avantajı 

Türkiye’nin en geniş satış sonrası destek ağı ve uzman kadrosu ile sunulan Tırsan güvencesi ile Yenilenen Tırsan Frigo 2+1 garanti altınadır.