Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

HABERLER


Tırsan'dan Sertrans'a Tren yüklemelerine uygun 50 treyler

Tırsan'dan Sertrans'a Tren yüklemelerine uygun 50 treyler

19 Şubat 2016

Ulusal ve uluslararası markaların çözüm ortağı Sertrans Logistics, Türkiye’nin lider treyler üreticisi Tırsan’dan tren yüklemelerine uygun 50 adet treyler satın aldı. Hadımköy’deki Sertrans Logistics merkez binasında düzenlenen teslimat törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, DAF-TIRSAN Satış Müdürü Ertuğrul Erkoç, Satış Yöneticisi Özgür Ayçiçek, Sertrans Logistics adına Transer Logistics’in  Genel Müdürü Murat Cömert ve Sertrans Logistics İhracat Direktörü Orhan Gürer katıldı.


Tırsan’dan araç maliyetlerine karşı “Buy – Back” Modeli


Satışın 60 ay sonra geri satın alım (buy-back) sözleşmesiyle yapıldığını söyleyen Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, bu modelin, araç maliyetlerini, yatırım maliyetlerini, hatta işletme maliyetlerine olumlu etkisi olduğunu belirtti. Nuhoğlu, “Treyler satışını %100 buy-back olan bir modelle gerçekleştirdik. 60 ay sonra satışını gerçekleştirdiğimiz treylerleri belirli bir meblağ karşılığında geri almayı taahhüt ediyoruz. Uluslararası taşımacılık yapan firmalarımızın, Avrupa’da olduğu gibi kendi malına sahip olmaktan ziyade, uzun vadeli buy-back anlaşmalarla araç satın alıp, araç maliyetlerini, yatırım maliyetlerini, hatta işletme maliyetlerini sıfırlaması gerekiyor.” dedi.

Sertrans filosunu yeniliyor


“Kurulduğumuz günden bu yana Tırsan ile işbirliğimiz bulunuyor” diyen Sertrans Logistics grup şirketlerinden Transer Logistics’in Genel Müdürü Murat Cömert: “ Sektördeki 27. yılımıza girdik, çok uzun zamandır Tırsan’la işbirliği içindeyiz. Bu yıl 50 treyler alımı yaparak, filomuzu yenilemeye ve güçlendirmeye devam ediyoruz” dedi. Sertrans Logistics İhracat Direktörü Orhan Gürer ise; “ Karayolu taşımacılığında 19 ülkeye ve 80’den fazla noktaya karşılıklı direkt parsiyel taşıma hizmeti veriyoruz. Bunun yanında denizyolu, havayolu ve multimodal taşımacılıkla birlikte dünyanın 200’e yakın ülkesinde 1800 noktaya hizmet götürüyoruz. Şubat ayı başında Yetkilendirilmiş Yükümlü belgemizi aldık. Bu belge sayesinde ihracatçılarımıza hız ve maliyet avantajı sunarak, ihracatçılarımızın dış pazarlarda daha rekabetçi olmalarına katkı sağlamış olacağız” dedi.