Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

1977 yılından bu yana kesintisiz pazar liderliğini sürdüren Türkiye treyler sektörünün öncü üreticisi TIRSAN, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı 2014 yılı Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde (İSO 500) 159’uncu sırada yer aldı.

Tırsan,Sürdürülebilir Büyüme Hedeflerini Gerçekleştirmeye Devam Ediyor

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu yaptığı açıklamada, “37 yıldır Türkiye treyler sektöründeki liderliğimizin öncelikli nedenleri, başarı kriteri olarak müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz ve tüm paydaşlarımıza sunmuş olduğumuz çözüm odaklı hizmetlerimizdir. 2014 yılı Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde 159’uncu sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attık. Tırsan ailesi olarak, bu büyük başarının haklı gururunu yaşamaktayız,” ifadesini kullandı. Nuhoğlu, “Tırsan’ın Türkiye treyler sektöründe sahip olduğu rakipsiz üretim gücü, artarak devam eden Ar-Ge yatırımları ve iş ortakları ile kurmuş olduğu uzun vadeli işbirlikleri her geçen gün güçlenerek büyümeye devam edecektir,” dedi.


Çetin Nuhoğlu, “Tırsan, 2015 yılının ilk beş ayında 2014 yılının ilk beş ayına göre satış adetlerini %15 oranında artırarak Türkiye’nin pazar lideri olmakla beraber, Avrupa’nın en büyük pazarı olan Almanya ve Polonya’ya Tırsan bünyesindeki Kässbohrer markası ile ihracat gerçekleştiren tek Türk treyler üreticisidir. 2014 yılı sonunda Almanya’daki trafiğe kayıtlı toplam araç adetlerimiz 2013 yılına göre %96’ya yükselirken, Hollanda’da pazar payımız %80 oranında artmıştır. Ayrıca zift tankeri segmentinde Avrupa’da pazar lideri olup, gübre tankeri segmentinde ise Almanya’da pazar liderliğini sürdürmüştür. Öte yandan Akaryakıt tankeri segmentinde Polonya’da lider ve ithal low-bed üreticileri arasında Rusya’da pazar lideridir. Bununla birlikte, Rusya’da 2014 yılında yaşanan ekonomik kriz nedeniyle daralan pazara rağmen, Avrupalı üreticiler arasında pazar payını artıran tek treyler üreticisi olarak gücünü daha da artırmıştır. Son olarak 2015 yılının ilk dört ayında Kässbohrer, geçen senenin ilk dört ayına göre Hollanda’da satışlarını %92 oranında artırmış ve Almanya’daki trafiğe kayıtlı araç adet sayısını korumuştur,” diye belirtti.


Nuhoğlu, ”Başarımızın anahtarı müşterilerimizin ihtiyaçlarını dinleyerek, onlara en uygun çözümü üretmekteki hünerimizdir. Tırsan olarak, bütün başarılarımızı yapmış olduğumuz projelerdeki ekip çalışmalarımız ile elde ettiğimizin bilincindeyiz. Bu zaman zarfında yanımızda olan, tüm Tırsan ailesinin her bir bireyine, müşterilerimize ve tedarikçilerimize teşekkürlerimi sunar ve birlikte çok daha büyük başarılara imza atacağımıza olan inancımı paylaşmak isterim,” dedi.