Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

-    Ocak-Ağustos döneminde Avrupa’da satışlarını iki kat artıran Tırsan Avrupa’nın en hızlı büyüyen treyler üreticisi olmayı sürdürüyor.
-    Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesini sunan Tırsan, ödüllü inovasyon teknolojileri ile ürün gamını daha da genişletti. 
-    Tırsan İtalya’da %10 pazar payı hedefliyor.
-    Brescia merkezli Multiservice srl ile bayilik anlaşması imzalandı.
-    Tırsan İtalya’daki satış sonrası hizmet noktası sayısını yıl sonuna kadar 20’ye yükseltecek.

 Avrupa’nın en hızlı büyüyen treyler üreticisi olmayı sürdüren Tırsan, yılın ilk sekiz ayında kaydettiği güçlü performansını İtalya’ya taşımak üzere hazırlıklarını tamamladığını açıkladı.

Üretim gücü bakımından Avrupa’nın önde gelen treyler üreticilerinden olan Tırsan, yıllık 20.000 adetlik kapasitesiyle Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesini sunuyor. Tırsan’ın ürün gamı içerisinde, perdeli-tenteli treylerler, tanker ve silo, low-bed ve low-loader, açık kasa ve konteyner taşıyıcı, frigorifik treylerler, damper ve hava kargosu segmenti yer almaktadır.

Tırsan Avrupa’da, 2002 yılından bu yana bünyesinde yer alan Almanya’nın 120 yıldan fazla geçmişe sahip Kässbohrer markasıyla, 2003 yılında devraldığı Hollanda’nın lider hava kargo treyler markası Talson kanalıyla faaliyet gösteriyor.

Avrupa’nın en geniş treyler ürün yelpazesine ödüllü inovasyon teknolojileri eklendi.

Yıl başından bu yana Tırsan, sektördeki değişen trendlere ve müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak 4 farklı ürün grubunda 18 yeni treyler modelini ve 350 yeni opsiyonu pazara sundu.

Bu ürünler arasında, Almanya’da bitüm taşımacılığı alanında lider Hoyer Bitumen-Logistik ile birlikte geliştirilen Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitum Tankeri de bulunuyor. Sektörün ilk ve tek Ar-Ge merkezinde geliştirilen proje ile Tırsan, Avrupa treyler sektörünün en prestijli yarışmasında Trailer Innovation 2017 ödülünü kazandı. Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri, Avrupa’da tehlikeli madde taşımacılığında ADR mevzuatı ve işçi güvenliği uygulamalarını ileri taşıyacak yeni bir güvenlik anlayışı sunuyor.

Tırsan Avrupa’da satışlarını sekiz ayda iki kat artırdı


Türkiye’nin Avrupa’ya treyler ihracatının %96’sını tek başına gerçekleştiren Tırsan, ilk sekiz ayda, Avrupa pazarlarındaki satışlarını yıllık bazda iki kat artırdı. Bu artışla birlikte şirket Avrupa’nın en hızlı büyüyen treyler üreticisi olmayı sürdürdü.

- Almanya: Tırsan, söz konusu dönemde perdeli segmentinde satışlarında güçlü artış kaydederek ülkedeki satışlarını üç kat artırdı, pazar payında ciddi kazanç elde etti. Bitüm tankeri segmentinde liderliğini korudu.

- Polonya: İlk sekiz ayda satışlarda elde edilen %72,7’lik artışla Tırsan ülkenin en çok tercih edilen ilk beş treyler üreticisinden biri oldu. Bu sonuç, low-bed, tank, silo ve perdeli-tenteli segmentlerindeki yüksek performans neticesinde alındı. Şirket Polonya yakıt tankeri segmentinde liderliğini sürdürdü.

- İngiltere: Tırsan temmuz ayında Kässbohrer çatısı altında kurduğu Kässbohrer UK Ltd. kanalıyla faaliyetlerini artırarak pozisyonunu güçlendiriyor. Yeni şirketin kuruluşu, ülkede satış ve satış sonrası ağının genişlemesine paralel gerçekleşti. İngiltere’deki müşterilerinden gelen taleplere göre ağır taşımacılık segmentinde sunduğu opsiyonları artırmasının yanında, ülke taşımacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik olarak özel geliştirilen ağır hizmete yönelik açık kasa treylerini pazara sunması Tırsan’ın satışlarını artırmasında önemli rol oynadı.

- Fransa: Geçen kasım ayında gerçekleşen Solutrans 2015’ten bu yana Tırsan satışlarında hızlı bir büyüme kaydediyor. Fransa taşımacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik açık kasa treyler pazara sunan Tırsan, Fransa’daki güçlü bayisi kanalıyla da perdeli-tenteli segmentinde satışlarını yukarı taşıdı. Fransa’daki satış sonrası hizmet ağını genişleterek, ülke genelinde 79 satış sonrası hizmet noktasına ulaştı.

Almanya’da ikinci üretim tesisi yatırımı

Bu büyümeye bağlı olarak Tırsan, ağustos ayında Almanya’nın Ulm kentinde, ülkedeki ikinci üretim tesisinde faaliyete başladı. Halihazırda Tırsan’ın tüm ürün gamını sunan bir satış ofisi olarak hizmet veren tesiste yıl sonu itibarıyla yıllık 2.000 adet kapasiteyle üretime başlanacak. Bu tesisten sevkiyatın başlaması ile Tırsan, sadece Almanya’nın güneyinde değil, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti gibi komşu ülkelerde de müşterilerine daha yakın olmayı hedefliyor.

Ulm tesisinde üretime başlanmasının ardından Tırsan üç ülkede dört üretim tesisinde faaliyet gösteriyor olacak. Başlıca üretim tesisi, Avrupa’nın en büyük treyler üretim kampüslerinden biri olan Adapazarı tesisi olan Tırsan, 1998 yılından bu yana Almanya’nın Goch kentinde, 2012 yılından bu yana ise Rusya’nın Tula Oblastında üretim yapmaktadır.

Tırsan İtalya’da vites büyütüyor

Üretim gücünü daha da artıran Tırsan, şimdi de İtalya’daki büyüme hızını artırmak için hazırlıklarını tamamladı.

Tırsan, İtalya’daki satış gücünü artırmak üzere Brescia merkezli çekici ve treyler tedarikçisi Multiservice ile bayilik anlaşması imzaladı.

Tırsan’ın İtalya’daki hedeflerini açıklayan Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Avrupa’da göstermiş olduğumuz büyük başarıyı şimdi de İtalya’ya taşıyoruz. Multiservice gibi güçlü yerel bir iş ortağı ile İtalya’daki satışlarımızda halihazırda yakaladığımız artışı hızlandıracağız. Hedefimiz %10 pazar payıdır. İtalya’da satış sonrası ağımızı daha da genişletmek için gerekli tüm adımları atmış bulunuyoruz,” ifadelerini kullandı.

İtalya Otomotiv Sanayicileri Birliği (ANFIA) tarafından sağlanan verilere göre, yılın ilk sekiz ayında İtalya’da trafiğe kaydedilen Kässbohrer markalı treyler sayısı, yıllık bazda %58,7 arttı. Bu büyüme, 2015 yılında kaydedilen üç kat artışın ardından geldi.

Tırsan’ın İtalya’daki satış sonrası hizmet ağı, İtalyan taşımacılığının belkemiği olan, Torino’dan Trieste’ye Milano ve Venedik üzerinden ulaşan A4 otoyolunu tamamıyla kapsıyor. Bu yılın sonuna kadar Tırsan’ın satış sonrası hizmet ağının ülkenin orta ve güneyini de kapsayacak şekilde 20 servis noktasına ulaştırılması planlanıyor.

Bunun yanında, Tırsan’ın 27 ülkede haftanın 7 günü 24 saat boyunca sunduğu yol yardım hizmeti İtalya’da da geçerli.