Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

HABERLER


Tırsan Yurtdışı İş Ortakları İle Almanya’da Bir Araya Geldi

Tırsan Yurtdışı İş Ortakları İle Almanya’da Bir Araya Geldi

12 Temmuz 2016

•    Tırsan 13 ülkeden gelen iş ortaklarıyla Goch tesisinde buluştu.
•    Avrupa çapındaki yeni bakım onarım hizmeti K-Advance Care ve Kässbohrer Hafif Perdeli Maxima tanıtıldı.
•    Kuzey Ren Vestfalya Alman Taşımacılık ve Lojistik Birliği (VSL-NRW) ile işbirliğini pekiştirdi.

Türkiye’nin lider treyler üreticisi Tırsan’ın Avrupa’daki başarıları hız kesmeden devam ediyor. Yurtdışında üretim tesisi olan tek treyler üreticisi olan Türkiye’nin treyler ihracat rekortmeni Tırsan, 30 Haziran 2016 tarihinde Almanya’nın Goch şehrindeki tesislerinde iş ortaklarıyla geleneksel yaz buluşması olan ‘Summerfest’de bir araya geldi. Etkinlikte Tırsan’ın Avrupa çapındaki yeni satış sonrası hizmeti ve mayıs ayı başında Türkiye piyasasına sunulan hafif perdeli treyleri tanıtıldı.


Summerfest 2016 etkinliği, Tırsan’ın Avrupa’daki müşteri ve temsilcilerini temsilen 13 ülkeden gelen iş ortaklarının katılımıyla gerçekleşti. Kuzey Ren Vestfalya Alman Taşımacılık ve Lojistik Birliği (VSL-NRW - Verband Spedition und Logistik Nordrhein-Westfalen e.V.) üyeleri de, Tırsan’ın Goch tesislerinde düzenlenen yarıyıl toplantılarının ardından etkinlikte yerlerini aldı.


Summerfest 2016’da konuşan Tırsan’ın İş Geliştirmeden sorumlu İcra Kurulu Üyesi İffet Türken, “Bugün burada iş ortaklarımızla birlikte olmanın gururunu yaşıyoruz. Sektör bileşenleri ile kurduğumuz uzun süreli işbirlikleri sayesinde Avrupa’nın en hızlı büyüyen treyler üreticisi olmaya devam ediyoruz. Bu yılın ilk beş ayında Avrupa’da satışlarımız iki kattan fazla arttı. Almanya’da ise büyümemiz hızlanarak devam ediyor. İlk beş ayda trafiğe kayıt oranımız, geçen yılın aynı dönemine göre %70,9 oranında yükseldi,” dedi.


“Başarımızı, sektör bileşenleri ile kurduğumuz verimli birlikteliklerin yanı sıra, güçlü Ar-Ge altyapımız sayesinde doğru müşteri için doğru ürünü geliştirebilme yetkinliğimize ve sürdürülebilir taşımacılık çözümleri sunmamıza borçluyuz,” diyen Türken, “Bunun son örneği, herşey dahil satış sonrası hizmetimiz olan K-Advance Care ve Kässbohrer Hafif Maxima Perdeli treylerimizdir,” ifadelerini kullandı. 


Almanya’nın Goch kentinde 1998 yılından bu yana üretim tesisi bulunan Tırsan, bu yılın üçüncü çeyreği içerisinde Ulm şehrinde yeni bir üretim tesisini devreye almaya hazırlanıyor. 


KUZEY REN VESTFALYA’DA UZUN SOLUKLU İŞBİRLİĞİ


2002 yılından bu yana Tırsan bünyesinde yer alan Almanya’nın 120 yıldan uzun geçmişi bulunan treyler üreticisi Kässbohrer, 2014 yılından bu yana Kuzey Ren Vestfalya Alman Taşımacılık ve Lojistik Birliği (VSL-NRW) üyesidir.


Kässbohrer’in şirket merkezinin de yer aldığı Goch kentinin bağlı olduğu Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti, dünyanın en büyük iç limanı olan Duisburg Limanı’na ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra, Almanya’daki lojistik merkezlerinin dörtte birinden fazlasını ve en fazla Alman yük taşıma şirketini barındıran eyalet, sadece Alman lojistik sektörünün kalbi değil, dünyanın en önemli lojstik merkezlerinden de biridir.


Kässbohrer’in diğer VSL-NRW üyeleriyle işbirliği, bu bakımdan bölgenin ulaştırma ve lojistik sektörünün kalkınmasında rol oynamaktadır.

AVRUPA ÇAPINDA KESİNTİSİZ BAKIM HİZMETİ: K-ADVANCE CARE

Türkiye’nin en geniş satış sonrası hizmet ağına sahip olan Tırsan’ın bakım-onarım hizmetleri Avrupa’nın 23 ülkesinin yanı sıra Rusya ve Güney Kore’yi kapsamaktadır. 

Avrupa’nın en büyük üç treyler üreticisinden biri olma hedefine, geliştirdiği ürünlerle olduğu kadar verdiği hizmetlerle de emin adımlarla ilerleyen Tırsan, uluslararası lojistik sağlayıcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak Avrupa çapında yepyeni bir hizmeti devreye aldı.

K-Advance Care hizmetiyle, Avrupa genelinde 16 ülkede 6.000 servis noktasında Kässbohrer marka treylerler,  ihtiyaca yönelik olarak belirlenebilen sabit ücret avantajıyla yollarına güvenle devam edebilecekler.

K-Advance Care, treylerlerin periyodik muayenelerini, parça değişimini, lastik bakımını ve gerektiğinde değişimini, bunun yanı sıra yol yardımını içeren her şey dahil bakım-onarım paketlerinden oluşmaktadır.

İhtiyaca yönelik olarak hizmetlerin belirlenebildiği esnek K-Advance Care paketleriyle Kässbohrer markalı treylerler, istenirse 24, 36, 48 veya 60 ay boyunca, ya da önceden belirlenen kilometre performansına göre herşey dahil bakım garantisi altına alınıyor.

Buna ek olarak, K-Advance Care hizmeti içerisinde yer alan 7/24 yol yardımı, Türkçe de dahil olmak üzere 18 farklı dil desteğiyle Avrupa genelinde Kässbohrer treylerlerin yola en kısa sürede dönmesi için kesintisiz hizmet sunuyor.