Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

Treyler Ar-Ge Merkezi


Tırsan Treyler Ar-Ge Merkezi

İki Ar-Ge merkezimizle kendi teknolojimizi geliştirerek müşterilerimizin rekabetçiliğini artırıyoruz

Güvenilir Tırsan olarak 47 yıldır, kendimizi ürettiğimiz değere adayarak 70’den fazla ülkede doğru müşteriye doğru treyler çözümünü sunmak için araştırma-geliştirme projelerine ve iş birliklerine yatırım yapıyoruz. 

Kavramsal tasarımdan teknoloji araştırmalarına, çözüm mühendisliğinden seri üretime kadar, toplam sahip olma maliyetini aşağı çekmeye odaklanarak çevreci, sürdürülebilir ve güvenilir treyler çözümleri için yinelemeli proje yönetim yöntemini uyguluyoruz. 

2009 yılında treyler sektörünün ilk Ar-Ge merkezini devreye aldık. Adapazarı mega kampüsümüzde yer alan Ar-Ge ve Prototip test merkezimiz 5400 metre kare alan kurulu, 155 kıdemli mühendisimizle beraber araç, komponent, malzeme ve proses geliştirme konularında faaliyet göstermekteyiz. 2016 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı en iyi özel Ar-Ge ödülüne layık görüldük.

2018 yılında devreye giren Adapazarı TSE onaylı, ATP test merkezimiz, uluslararası taşımacılık standartlarına uygunluğu test ederek, soğuk zincir lojistiği alanında faaliyet gösteren müşterilerimize önemli katkılarda bulunmaktadır. 50 ülkede tüm marka araçlar için geçerli olan TSE onaylı sertifika testlerini kendi Ar-Ge merkezinde gerçekleştiren Tırsan, aynı zamanda nakliyeciler için maliyet ve zaman tasarrufu da sağlamaktadır.

 

İkinci Ar-Ge Merkezi ile sektöre yön vermeye devam ediyoruz

Treyler sektörünün lideri olarak, sektördeki yenilik ve mükemmellik yolculuğumuzda önemli bir adım daha atarak 2. Gebze Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) merkezimizi 2023 yılında gururla devreye aldık.

Ar-Ge merkezimizin en büyük gücü, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip deneyimli mühendislerimizdir. Bu uzman ekip, sektördeki en zorlu sorunları çözmek için bilgi birikimlerini ve teknik uzmanlıklarını kullanarak, yenilikçi çözümler geliştirmektedir. Eğitimli ve deneyimli kadromuz, Tırsan Treyler'in sürekli yenilik yapmasının ve sektörde öncü olmasının temel taşını oluşturmaktadır.

Toplam 16600 metre kare alana kurulu, Avrupa’nın en yüksek test kapasitene sahip merkezlerden, Tırsan Gebze Ar-Ge merkezinde, geliştirdiğimiz araçları dayanım ve aynı zamanda tüm çevresel koşullarda test ederek treylerlerimizin zorlu koşullarda da üstün performansını ve dayanıklılığını doğrulamamızı sağlamaktadır.

Gelişmiş Veri Toplama Araçları ile sahada karşılaşılan gerçek dünya şartlarını laboratuvar ortamında simüle ederek, ürünlerimizin her yönüyle test edilmesine olanak tanımaktadır.

Mekanik, Kimyasal, Elektronik ve Termal Ölçüm Laboratuvarları ile donatılmış 2. Ar-Ge merkezimiz, ürünlerimizin farklı yönlerini en ince ayrıntısına kadar test etmemizi sağlamakta, böylece her yönüyle üstün kalitede ürünler sunabilmekteyiz.

Bu geniş kapsamlı test yeteneklerimizle, sektörde en fazla çeşitlilikte test yapabilen merkez olma unvanını gururla taşımaktayız.

Tırsan olarak, ikinci Ar-Ge merkezimizle birlikte, sektördeki yenilikçi rolümüzü daha da ileriye taşıyor, sürdürülebilir büyüme ve gelişme yolculuğumuzda yeni bir döneme adım atıyoruz. Geleceğe yönelik yatırımlarımız ve sürekli gelişen teknolojik altyapımız ile müşterilerimize rekabetçiliğini şimdi ve gelecekte artırıyoruz.

 

Müşterilerimiz için geliştirdiğimiz teknolojimizin öncülüğü, patentlerle tescilleniyor

Tırsan, 70’den fazla ülkedeki müşterilerinin operasyonel ihtiyaçlarını en verimli şekilde karşılayacak ürün ve hizmet geliştirmelerinin dışında, Tırsan Ar-Ge merkezi proses ve malzeme alanlarında yaptığı araştırmalar ile de sektörü geleceğe taşımaktadır.

Tırsan’ın Türk Patent ve Marka Kurumuna kayıtlı 590 patenti bulunmaktadır.

 • Tırsan, 2022 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan Patent başvuru sıralamasında tüm sektörler arasında 8. oldu.
 • Tırsan, 2022 Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Olağan Genel Kurul Toplantısı çerçevesinde gerçekleştirilen Başarı Ödülleri Töreni’nde, Patent Tescil sıralamasında 1’incilik ödülünün sahibi oldu.
 • Tırsan, her yıl Turkish Time Dergisi tarafından yapılan Ar-Ge 250 sıralamasında, 2022 yılında tescil edilen patent sonucuna göre otomotive sektöründe 3. Sırada yerini almıştır.

Tırsan Avrupa İnovasyon Ödüllerinde 9 ödülün birden sahibi oldu

Tırsan, sektörün en prestijli ödüllerinde yalnızca 3 dönemde, 7 kategoride de ödül kazanarak, Avrupa İnovasyon ödüllerinde en kısa sürede tüm kategorilerde ödül alan ilk ve tek şirket olmuştur.

Güçlü Ar-Ge’miz ile, Avrupa İnovasyon Ödülleri 2023’de de 2 ödül birden aldık. İnovasyon başarılarını tescil etmeyi sürdüren öncü lider Tırsan, en kapsamlı Ar-Ge çalışmalarıyla Avrupa İnovasyon Ödülleri’nde toplam 9 ödüle ulaştı.

 • Tırsan, 2023 yılı Treyler İnovasyon Ödüllerinde Van Eck, Roll Konteyner Kilit Sistemi ile “Komponent” kategorisinde 1. oldu.
 • Tırsan, 2023 yılı Treyler İnovasyon Ödüllerinde Kässbohrer, Bütünlük Koruma Cihazı ile “Güvenlik” kategorisinde 2. oldu.
 • Tırsan, 2021 yılı Treyler İnovasyon Ödüllerinde, Çok Fonksiyonlu Arka Tampon RUPD-5K1 ile “Komponent” kategorisinde 1. oldu.
 • Tırsan, 2021 yılı Treyler İnovasyon Ödüllerinde, 45ft Rulo Swap Body aracıyla “Gövde” kategorisinde 2. oldu.
 • Tırsan, 2021 yılı Treyler İnovasyon Ödüllerinde, Treyler Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri ile “Akıllı Treyler” kategorisinde 2. oldu.
 • Tırsan, 2021 yılı Treyler İnovasyon Ödüllerinde, Van Eck Yeni Modüler Yükleme Ünitelerine uygun Rollerbed’li Araçlarıyla “Çevre” kategorisinden 3. oldu.
 • Tırsan, 2019 yılı Treyler İnovasyon Ödüllerinde, Kässbohrer K.SHG AVMH Ön-, Orta- ve Arka uzar Multifonksiyonel Konteyner ile "Şasi" kategorisinde 1. oldu.
 • Tırsan, 2019 yılı Treyler İnovasyon Ödüllerinde Talson, Güvenli Kutu ürünü ile “Konsept” kategorisinde 3. oldu.
 • Tırsan, 2017 yılı Treyler İnovasyon Ödüllerinde, Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile “Güvenlik" kategorisinde 1. oldu.

Ar-Ge Ekosistemimizle Geliştirmeye Devam ediyoruz

Tırsan Ar-Ge merkezi; çalışmaları sırasında yurt içi ve yurt dışı tedarikçiler, müşteriler, üniversiteler, enstitüler ve test doğrulama kuruluşları ile birlikte çalışmaktadır. Ulusal ve uluslararası iş birliği yaparak, bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmaktayız. Bu iş birlikleri, sektördeki yenilikçi çalışmalarımızı desteklemekte ve global arenada en rekabetçi çözümleri geliştirmemizi sağlamaktadır.

Ar-Ge Merkezimiz temel olarak küresel pazar ihtiyaçları doğrultusunda yeni ve özgün ürünleri, sistemleri ve komponentleri kullanıcılara sunmayı prensip edinmektedir. Tüm bu çalışmaları yaparken diğer ulusal-uluslararası Ar-Ge kuruluşları ve üniversiteler başta olmak üzere tüm sektörel paydaşlar ile birlikte çalışılmaktadır.

2022 yılında; yurt içinde 5 yurtdışında ise 3 üniversite, kurum ve kuruluşlar ile geliştirme faaliyetlerimize devam ediyoruz. TÜV, SÜD, SZA, ve DEKRA’nın da dahil olduğu enstitü, kurum ve derneklerin yanı sıra sistem tedarikçileriyle de geliştirme projeleri yürütmektedir.