Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

TGM TAL 12 / 27


TGM TAL 12 / 27

Tırsan' ın Talson tekstil taşıyıcı standart kutu aracı TGM.TAL, kendinden destekli aluminyum üst yapısı ile müşterilerinin operasyonlarında uzun ömür ve güven sağlar.TGM.TAL aracında 2.800 mm iç net, Talfix® iç yapı, reçine kaplı kontraplak taban ve tabanda bulunan 26 adet yük bağlama halkası, izolasyonlu tavan, yemek-takım dolapları, su deposu, stepne taşıyıcı, ve 1. dingil kaldırma özellikleri standart olarak sunulmaktadır. 
Talson Tekstil Taşıyıcı Mega TGM.TAL kutu aracı Talfix iç yapısı; hem tekstil taşımacılığı, hem çift kat yükleme hem de yük güvenliği sunmaktadır. 
Üzerinde 10 binden fazla yük sabitleme ve askı çubuğu takılabilecek delik bulunan Talfix® paneller; giysilerin aracın içine kolayca asılmasını ve güvenle taşınmasını sağlar.  Patentli Talfix®  yük emniyet sisteminin bir parçası olan, her biri 1 daN kapasiteli çift katlı bar, aracın içinde ikinci bir katman oluşturarak çit kat yükleme ile maksimum yük kapasitesi sunuyor. 

Sahip olduğu opsiyon seçenekleriyle Talson TGM kutu araçları kullanıcılarının operasyonlarında verimlilik ve güven sağlar.Talson ( konteyner tip ) kapı opsiyonuyla yüksek mukavemet sağlayarak aracın kullanım ömrünü uzatır. Mekanik ve elektronik kilit çözümleriyle değerli yükleri, hırsızlığa karşı korur. 

Talson, ürünlerin güvenli taşınabilmesi için TAPA (Transported Asset Protection Association – Değerli Ürünlerin Taşınması Birliği), kriterlerine sahiptir. Talson kutu araçlarının yüksek mukavemetli üst yapısı CodeXL standartlarına %100 uyumludur. 

TEKNIK ÖLÇÜLER

5.Teker Yüksekliği (H5) 1.150 mm
Araç Genişliği (W) 2.550 mm
İç Genişlik (IW) 2.472 mm
İç Net Yüksekliği (IH) 2.800 mm
Gabari 4.030 mm
İç Uzunluk (Il) 13.610 mm
Deve Boynu (NH) 52 mm

TEKNIK KAPASITE

Boş Ağırlık ±%3 7600 Kg
Toplam Ağırlık 39.000 kg
Dingil Yükü 27.000 kg
King Pin Kapasitesi 12.000 kg

TEKNIK BILGI

Kutu Çerçevesiz, hafif alüminyum kutu. Talson araçlarının dış yan duvarları korozyona karşı dayanıklı, boyanmış ve sertifikalı alüminyum plakalardan üretilmektedir. Alüminyum plakalar kenarlarından alüminyum profillere eşit aralarla perçinlenek birleştirilmiştir. Bu sayede yan panellerin herhangi bir yerinde hasar oluşması durumunda, semi treylerin tüm yan duvarını değiştirmek yerine yalnızca hasarlı alüminyum plakanın değiştirilmesine ve tamir masrafının minimum seviyede tutulmasına imkan sağlar. Alüminum yüksek UV dayanımı, yaşlanma dayanımı ve düşük kir tutma özelliklerini sunar.
İç Yapı Tipi Yan panel iç kısmı alüminyum delikli, eloksallı ve patentli Talfixu00ae levha ile kaplıdır. Talfixu00ae kaplamalı paneller; yük sabitlemeye, askılı tekstil taşımacılığına ve aynı zamanda çift kat taşımaya uygundur.
Lastik Ebadı 385/55 R22.5
Fren Sistemi UN ECE R13 regülasyonuna uygun, antiblokaj (ABS) ve yalpa kontrol sistemi (RSS) içeren çift devreli elektro-pnömatik Wabco marka EBS 2S/2M fren sistemi.
Şasi Yüksek kaliteli St-52 çelikten yapılmış, 2 adet C formunda boyuna kiriş ve gerekli mesafelerde destek kroslarından oluşan, hafif yapılı dingil şasisi.
Arka Panel Tipi 2 kanatlı alüminyum geçme profilden yapılmış gizli kilitli kapı. Her bir kanat 2 gizli kilitli kapı tutamağı ve 5 menteşeye sahiptir. Sahip olduğu düz yüzey sayesinde logo uygulamalarına uygundur.
Elektrik Sistemi Araç üzerinde Aspöck Europoint 3 marka ampüllü tip 24 V arka aydınlatmalar bulunmaktadır: Ön panel üzerinde 4 adet beyaz renkli LED poziyon lambası bulunmaktadır. Aracın arka kısmında 2 adet LED kırmızı renkli üst pozisyon lambası bulunmaktadır. Yan paneller her birininde 4 er adet LED turuncu renkli işaret lambası bulunmaktadır. Ayrıca 2 adet ampullü tip plakalık aydınlatma lambası bulunmaktadır.
Taban Döşeme EN 283 normuna uygun, fenol-reçine kaplı 27 mm kalınlığında suya dayanıklı 5.400 kg forklift dingil taşıma kapasitesine sahip kontrplak taban.
Dingiller BPW marka, taşıma kapasiteli, havalı süspansiyonlu ve disk frenli dingil.
Genel Üst Yapı Tipi Talson 'un kendinden destekli kutu gövde yapısı, özel bir alüminyum sandviç tasarımı kullanılarak üretilmiştir. Dış kısım, alt yapıya bağlanan ve daha hafif ve parlak bir tasarım sağlayan yüksek kaliteli alüminyum levhalardan oluşmaktadır.
Tavan İç kısmı tek parça cam takviyeli polyester levha ve dış kısmı tek parça alüminyum sac ile kaplanmış, cam takviyeli polyester profillerle güçlendirilmiş 23 mm kalınlığında tavan bulunmaktadır. Tavan bu iki levhanın arasında bulunan yalıtım malzemesi ile takviyelendirilmiştir.