Group 23 Group 22 126516 126509 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape feather:arrow-down-circle copy Group 9

Şirketlerimiz


Talson Trailer B.V

1982 yılında kurulan Talson, 2003 yılında Tırsan tarafından devralınarak Talson Trailer B.V. adıyla kurulmuştur.
Talson’un geniş ürün yelpazesi içerisinde tekstil, dağıtım ve hava kargo tipi kutu treylerler yer almaktadır. Talfix®, TalDrive® ve TalStep® gibi kullanım kolaylığı için geliştirilmiş teknoloji patentlerine sahiptir. Özel hafif tasarıma sahip olan Talson ürünleri, kendinden destekli şasileri ile sağlamlıktan ödün vermeden yüksek yük kapasitesi sunmaktadır. Avrupa’da, hava kargo taşımacılığı segmentinde pazar lideri olan Talson, 2013 yılında FNA sınıfı ATP sertifikalı hava kargo treylerini ürün gamına katmıştır.

Kässbohrer Fahrzeugwerke GmbH

Tırsan, 2002 yılında Almanya’nın önde gelen ticari araç üreticilerinden Kässbohrer’in tanker ve silo bölümünü satın aldı. Tırsan tarafından satın alınmasının ardından Kässbohrer Fahrzeugwerke GmbH şirketi kuruldu. Kässbohrer’in üretimi, 1998 yılından itibaren Tırsan tarafından Almanya’nın Goch kentinde üretim merkezi olarak hizmet veren tesislere ve Adapazarı tesislerine taşındı. 2012 yılında Rusya’da Kässbohrer çatısı altında LLC Kässbohrer şirketi kuruldu.

1893 yılında Karl Kässbohrer Almanya’nın Ulm kentinde otomobil fabrikasını kurduğunda, aslında treyler mühendisliğinin ulaşabileceği noktayı da yeniden tanımlamıştı. Bugüne gelindiğinde, Karl Kässbohrer’in değerlerine 120 yıldan uzun süre bağlı kalınması sayesinde Kässbohrer sadece Avrupa’da değil, Tırsan’ın üretim gücünün de etkisiyle dünya çapında bir marka haline gelmiştir.